Arazi üzeri On-Grid GES ve Off-Grid Güç Sistemleri

ARAZİ ÜZERİ SİSTEMLER

Samlı Solar Enerji olarak arazi üzeri güneş enerjisi santrallerinin kurulumlarını 2014 yılından bu yana başarıyla yapmaktayız. Yüksek teknik ve işçilik gerektiren bu işi yerinde takip edebilebilmek için faaliyetlerimiz genellikle Gaziantep merkezli olarak devam ettirdik.

Firmamız 2013 yılında çıkan Lisanssız Üretim Yönetmeliği doğrultusunda 11 adet lisanssız GES kurulumunu tamamlamıştır.

2016 yılında başlayan ve 2017 yılı içinde gelişen koşullar doğrultusunda arazi üzerine lisanssız GES kurma imkanı bakanlığın önemli hamleleri ile ortadan kalkmış, ihtiyaç fazlasının devlete satış yolu da bu şekilde kapanmıştır.

Firmamız içind ekendi yatırımlarının da olduğu tamamlanan işlerinin kurulum sonrası bakım ve servis işlerini de ayrıca yürtümektedir.

 

 

OFF-GRID GÜÇ SİSTEMLERİ

Firmamız elektriğin olmadığı yerlerde akü destekli güç sistemlerinin malzeme satışınıve anahtar teslim kurulumlarını da sürdürmektedir.

Elektriğin henüz gelmediği ve elektrik getirmenin çok maliyetlei olduğ uyerlerde, kullanım miktarınıza göre özel hesaplar yapılarak akülü solar sistemlerin kurulumunu yapmaktayız.

1 kw ile 100 kw arası off grid sistem tasarımları bizzat firmamız mühendisleri tarafından yapılmakta, kurulumları da yetkin montörlerimiz araclığıyla tamamlanmaktadır.

Off-Grid sistem ekipmaları genel olarak şu şekildedir:

     -Güneş paneli

     -Off grid, grid-tie veya hibrit inverter

     -Akü

     -Çelik Konstrüksiyon sistemi,

     -Beton altyapı(Gerekli ise)

     -AC/DC kablo ve DC konnektör,

     -Pano ve ekipmanları (gerekli ise)

     -Kablolama ekipmanları